Методи оцінки ризиків в інвестиційних проєктах
DOI:
https://doi.org/10.26906/EiR.2024.4(95).3623Ключові слова:
інвестиція, проект, ризик, фінансування, прогноз, метод, дисперсія, варіація, середньоквадратичне відхилення, оцінкаАнотація
Інвестиційна діяльність у всіх її формах і видах пов'язана з ризиком, ступінь якого зростає з розвитком ринкових відносин в економіці. У сучасних умовах підвищення рівня ризику пов’язане з невизначеністю та швидкою зміною економічної ситуації в країні в цілому та на інвестиційному ринку зокрема, пропозицією об’єктів приватизації для інвестування, появою нових елементів і фінансові елементи, інструменти інвестування та ряд інших факторів. Інвестиційний ризик означає можливість несподіваних фінансових втрат (зменшення прибутку, доходу, втрати капіталу тощо) в умовах невизначеності в умовах інвестиційної діяльності. До основних функцій управління інвестиціями належать: поточне прогнозування та планування діяльності, виявлення джерел ризику, вибір необхідних управлінських рішень для усунення впливу або зменшення негативних факторів, розрахунок економічної доцільності та обґрунтування проекту, забезпечення нормального функціонування в будь-якій ситуації. мінливих умов, прийнятного рівня розрахунку ризику, розробки та впровадження заходів щодо мінімізації виявлених ризиків проекту, прогнозування та моделювання взаємозв'язків між факторами, а також комплексного аналізу. Наявність інвестиційних ризиків зумовлює необхідність управління ними. На сьогоднішній день використовуються різні методи оцінки рівня ризику. Метод управління ризиками - це система прийомів або способів виконання окремих операцій у процесі управління ризиками. Однак головною проблемою є вибір найбільш прийнятного методу оцінки ризику, оскільки кожен метод має свою сферу застосування, а також переваги та недоліки. Основними видами забезпечення ризиків при проектному фінансуванні є: - прямий, який включає безумовну гарантію повної оплати гарантом з надійним фінансовим станом і грошовим забезпеченням; - обмежені, включаючи обмеження за кількістю, часом тощо. Водночас проектне фінансування має ряд проблем, серед яких: недостатній місцевий досвід розробки великих проектів; відсутність кваліфікованих менеджерів для управління даними фізичних осіб-підприємців; відсутність достатніх ресурсів для масштабного фінансування капіталомістких проектів; низька кваліфікація учасників проектного фінансування; відсутність розробленого та законодавчо затвердженого механізму розподілу ризиків між учасниками та інші чинники, що посилюють ризики проекту. Вирішення проблем в сучасних умовах потребує комплексного підходу, що враховує інтереси різних сторін. Його найважливіші складові: посилення ролі державних гарантій у страхуванні проектних ризиків, податкові пільги для механізмів інвестування, розвиток міжбанківського співробітництва у сфері спільного кредитування фізичних осіб-підприємців. У статті досліджено такі питання, як класифікація ризиків в інвестиційних проектах, методи оцінки та мінімізації ризиків в інвестиційних проектах.
Посилання
1. Shirinov B. H., Mammadova F. A. (2022) Statistics (for Bachelor level) Textbook, Baku.
2. Babayev I. A. (2002) Project management, Baku.
3. Babayev I. A. (2003) Project management methodology. Baku.
4. Mammadov M. A., Mammadova F. A., Alizade S. I. (2021) Strategic Management, Baku- "Tahsil" ELM.
5. Mammadov M. A., Aliyev A. M. (2022) Management textbook, Baku.
6. Eyniyev T., Geibullayev G., Mammadov M. (2001) Economy and management of construction. Textbook, Baku.
7. Samadzade Sh. A., Aliyeva E. A., N Aliyev. S. (2003) Investment planning, Teaching materials Baku.
8. Shirinov B. (2021) The role of logistics analysis methods in the Enterprise Resource Management System. Economy and the state. pp. 83–86.
9. Mammadova K. M. (2022) Strategic management and leadership. Teaching materials Baku.
10. Bashar Shirinov, Nataliia-Mahas Forecasting Sales Volume in Construction Companies ICBI 2022: Proceedings of the 4th International Conference on Building Innovations, pp. 825–830.
Downloads
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial 4.0 International License.