ВИКОРИСТАННЯ БАЗОВИХ СТРУКТУРНИХ ХАРАКТЕРИСТИК МЕРЕЖІ НЕВИЗНАЧЕНОЇ ТОПОЛОГІЇ ДЛЯ ОЦІНКИ ЇЇ СТРУКТУРНОЇ НАДІЙНОСТІ

Автор(и)

  • N. Kniazieva
  • I. Kolumba

DOI:

https://doi.org/10.26906/SUNZ.2018.6.130

Ключові слова:

мережа невизначеної топології, самоорганізовані мережі, структурна надійність, нижня і верхня межа структурної надійності, шлях, розріз

Анотація

В статті зазначено, що характерними ознаками сучасних мереж є пріоритетне використання бездротового доступу і впровадження в мережу механізмів самоорганізації. При цьому питання оцінки структурної надійності мереж невизначеної топології, в тому числі і самоорганізованих мереж, стають все більш актуальними. Відзначено, що існуючі методи оцінки структурної надійності орієнтовані на застосування для мереж із заздалегідь відомою топологією і в випадках, коли структура мережі постійно змінюється, ці методи виявляються малопридатними. Запропоновано підхід, що передбачає отримання оцінок структурної надійності мереж невизначеною топології, заснований на урахуванні базових структурних характеристик – розмірності мережі, ступеня її зв'язності, максимально допустимого рангу шляхів (ранг – число гілок (ділянок), що складають шлях), що використовуються для організації зв'язку, який складається в визначенні верхньої і нижньої меж структурної надійності. Верхня межа структурної надійності формується на основі множини шляхів, які можуть використовуватися для організації зв'язків. Нижня межа структурної надійності формується на основі множини розрізів, які поділяють використані шляхи. Множина розрізів визначається на основі отримання двоїстої булевої функції відносно використаних шляхів, представлених в диз'юнктивній нормальній формі. Надано вирази для визначення числа шляхів різних рангів, які можуть бути використані для обслуговування заявок, що надходять в мережу невизначеної топології, а також розрізів, які поділяють шляхи. Представлені вирази, що дозволяють визначити верхню і нижню межі структурної надійності для кожного зв'язку. Надано спосіб отримання середньозваженої оцінки структурної надійності мережі з невизначеною топологією. Виконано приклад реалізації запропонованого способу визначення показника структурної надійності мережі невизначеної топології. Визначено напрямки подальших досліджень.

Завантаження

Дані завантаження ще не доступні.

Посилання

Кучерявый А. Е., Прокопьев А. В., Кучерявый Е. А. Самоорганизующиеся сети. СПб.: Любавич, 2011. — 312 с.

Нетес В. А. Надежность сетей связи в период перехода к NGN. Вестник связи. № 1, 2007. С. 126–130.

Князєва Н. О., Нєнов О. Л. Оцінка структурної надійності телекомунікаційної мережі. Вісник Національного університету «Львівська політехніка». № 688. Комп’ютерні системи та мережі. Львів: Видавництво Львівської політехніки, 2010. С. 129–137.

Князева Н. А., Ненов А. Л. Метод оценки структурной надежности сети при изменении ее структуры. Вісник Державного університету інформаційно-комунікаційних технологій. 2011. Т. 9, № 4. С. 318–325.

Ненов А. Л. Оценка структурной надежности сети связи на основе учета её структурных характеристик. Вісник ДУІКТ. 2013. № 2. С. 33–39.

Соболь И. М. Численные методы Монте-Карло. Москва: Физматлит, 1973. 312 с.

Downloads

Опубліковано

2018-12-13

Номер

Розділ

Зв’язок, телекомунікації та радіотехніка