Соціальний розвиток та соціальна безпека агломерацій у контексті забезпечення сталого розвитку
DOI:
https://doi.org/10.26906/EiR.2019.3(74).1756Ключові слова:
сталий розвиток, довкілля, соціальна сфера, агломерація, стратегічне плануванняАнотація
Досліджено ґенезу та еволюцію формування в Україні агломерацій та їх вплив на забезпечення сталого розвитку. Розкриті критерії та основні ознаки агломерацій, їх роль у формуванні складових сталого розвитку. Зазначається, що основним завданням формування агломерацій є сприяння підвищенню життєвого рівня жителів населених пунктів, віддалених від міста, – ядра агломерації, вирівнювання територіальних відмінностей у соціально-культурному обслуговуванні населення. Констатовано, що для агломерацій, як цілісних осередків урбанізованого середовища, характерними є наявність інтенсивних демографічних, соціальних, економічних і культурних зв’язків, а також значна концентрація фінансових та висококваліфікованих людських ресурсів, формування науково-дослідної інфраструктури, що у сукупності створює умови перетворення агломерацій у центри інноваційного розвитку регіонів та країни в цілому. Це в свою чергу дозволяє залучати значні обсяги інвестицій перш за все у розвиток високотехнологічних галузей економіки. Акцентовано увагу на тому, що важливо ураховувати інтереси громад як у сфері просторового та стратегічного планування, так і в сфері формування елементів спільної інвестиційної політики. Запропоновано ряд заходів щодо прискорення процесу забезпечення сталого розвитку. В числі останніх перспективною може бути розробка механізмів залучення інвестицій у розвиток соціальної сфери та підвищення ефективності їх використання.
Посилання
Romanenko M.I The educational paradigm: the genesis of ideas and systems: monograph / M.I. Romanenko. – Dnipropetrovsk: Promin, 2000. – 159 p.
Lebeda T.B The impact of education on economic dynamics in Ukraine / T.B. Lebeda // Economics of the forecasting. – 2014. – №4. – P. 110–121.
Development of educational programs: methodological recommendations / V.M. Zakharchenko, V.I Luhovyi, Yu.M. Fashkevych, Zh.V. Talanova; editing: V.H. Kremin. – K .: Priorities, 2014. – 120 p.
Belova L. Management training for the national education system / L. Belova // New Collegium. – 2016. – №2. – P. 27–29.
Kukhta A.T. Environmental Education for Students: A Handbook for Teachers / A.T. Kukhta. – K .: Rad. 1990. – 87 p.
Dolbneva D.V The necessity and main directions of improvement of the order of development and use of health resource potential in Ukraine / D.V. Dolbneva, S.M. Honcharuk // Problems of Economics. – 2016. – №3. – P. 46–52.